Realitní činnost

Realitní kancelář RealExpert zajišťuje kompletní a především kvalitní realitní služby, se specializací na prodej a pronájem nemovitosti v Praze a okolí do cca 50 km. Pomůžeme Vám nemovitost prodat nebo pronajmout rychle, za nejvyšší možnou cenu (s ohledem na aktuální tržní podmínky), vše s kvalitním právním servisem a především se zárukou maximální bezpečnosti celé transakce. Neriskujte - nechte Vaše starosti nám. Zkušení specialisté realitní kanceláře RealExpert jsou schopni předejít mnoha nepříjemnostem a klienta před nimi ochránit.

Zajistíme pro Vás:

ilustrační foto

 • zdarma tržní odhad nemovitosti
 • nalezení vhodného kupce nebo nájemce
 • vyhledání nemovitosti podle požadavků
 • komplexní právní servis
 • perfektní zpracování Vaší nemovitosti do nabídky realitní kanceláře včetně fotografií a profesionální prezentace
 • sepsání smluvních dokumentů jako jsou např. smlouvy nájemní či podnájemní, kupní, smlouvy o převodu vlastnictví bytu / nebytového prostoru včetně návrhu na vklad vlastnického práva pro katastrální úřad
 • shromáždění podkladů a součinnost při poskytnutí hypotečního úvěru nebo úvěru ze stavebního spoření či jakéhokoliv jiného úvěru na pořízení nemovitosti
 • osobní přístup realitního specilisty, který Vás osobně povede celým procesem k Vaší maximání spokojenosti

Odměna / provize za služby realitní kanceláře

Za služby poskytované realitní kanceláří hradí klient realitní kanceláři odměnu / provizi, která se řídí platným ceníkem realitní kanceláře.

Provize za zajištění pronájmu nemovitosti

Výše provize pro realitní kancelář se u zprostředkování pronájmů bytů, rodinných domů a nebytových prostor určuje většinou podle výše nájemného a obvykle činí jeden měsíční nájem bez vedlejších poplatků. Tato provize je splatná při realizaci pronájmu nemovitosti, tj. v okmažiku, kdy dojde k uzavření nájemní nebo podnájemní smlouvy mezi pronajímatelem a nájemcem, resp. nájemcem a podnájemcem. Současně poskytujeme potřebnou součinnost pro řádné předání nemovitosti do užívání nájemci / podnájemci, včetně sepsání předávacího protokolu a případného převodu měřidel spotřeby jednotlivých médií na nájemce/podnájemce. Provize je splatná jednorázově a pokud dojde mezi pronajímatelem a zprostředkovaným nájemcem k prodloužení nájemní smlouvy na další odbobí, žádnou následnou provizi neúčtujeme.

RealExpert se specializuje v oblasti pronájmů především na pronájmy dlouhodobé, přičemž garantujeme délku trvání nájemního / podnájemního vztahu po dobu jednoho roku. Pokud dojde k ukončení nájemního vhtahu z důvodů na straně nájemnce / podnájemce (bez zavinění pronajímatele) před uplynutím jednoho roku, zajiťujeme pro pronajímatele pronájem na další období zdarma, bez nároku na provizi.

Provize za zajistění prodeje nemovitosti

Obvyklá výše provize za zajištění prodeje nemovitosti či převodu členských práv a povinností spojených s výlučným užíváním bytového či nebytového prostoru (u družstevní nemovitosti) včetně kompletního právního servisu a správních poplatků bývá stanovena procentem z ceny nemovitosti v rozmezí 3 - 5 %, dle hodnoty obchodovaných nemovitostí a celkové náročnosti obchodního případu. Individuálně je možné též domluvit fixní částku, kterou požaduje prodávající získat a realitní kancelář si obvyklou provizi k požadované ceně připočítá.

Vyhledávání nemovitostí podle přání klienta

Pro klienty, kteří nemohou z časových či jiných důvodů trávit mnoho hodin prohledáváním internetu či jiných inzertních médií, nabízíme jedinečnou možnost jak si své představy o nemovitosti splnit. Budete potřebovat pouze přesně specifikovat své představy, očekávané "parametry" nemovitosti a maximální cenu, do jaké byste svou vysněnou nemovitost rádi koupili. Své požadavky nám jednoduše prostřednictvím internetového formuláře, e-mailem nebo telefonicky zadáte a my zařídíme vše ostatní. Bude Vám přidělen osobní makléř, který pro Vás odpovídající nemovitosti pečlivě vyhledá, případně připraví speciální postup včetně cílené inzerce, na základě které oslovíme potenciální vlastníky nemovitostí dle Vámi předaných parametrů. Realitní kancelář vychází z dlouhodobých zkušeností týmu odborníků na realitní trh České republiky a z dobré znalosti cenových rozpětí a realně splnitelných možností na tomto trhu v příslušné lokalitě a čase. Vždy se snažíme vyjít klientům vstříc a jejich přání proměnit ve skutečnost.

Doklady potřebné pro spolupráci s realitní kanceláří

V případě, že se rozhodnete využít služeb a zkušeností realitní kanceláře RealExpert, zajistíme vše za Vás. Pro zahájení spolupráce s realitní kanceláří je ovšem dobré mít s sebou některé dokumenty, dokládající pravdivost ústně předaných informací, jejichž základní přehled naleznete níže. Pokud nějaké z těchto podkladů nemáte k dispozici, nic se neděje, obstaráme je sami:-) a pro Vás zdarma.

ilustrační foto

V případě nemovitosti v osobní vlastnictví

 • nabývací titul
 • aktuální výpis z katastru nemovitostí
 • snímek katastrální mapy
 • znalecký posudek
 • u právnických osob výpis z obchodního rejstříku
 • projektová dokumentace

V případě nemovitosti v družstevním vlastnictví

 • nájemní smlouva
 • doklad o členství v předmětném bytovém družstvu (členská knížka / jiný dokument)
 • aktuální výpis z katastru nemovitostí, kde je jako vlastník nemovitosti zapsáno družstvo
 • stanovy družstva


Kontaktujte nás!

*
*
*
*
lname: