Dovolte mi několik rad založených na dlouholetých zkušenostech naší realitní kanceláře k urychlení prodeje Vaší nemovitosti. Jistě se mnou budete souhlasit, že první dojem, který máte z někoho nebo z něčeho, je často ten nejdůležitější. Proto je nutné, aby i Vaše nemovitost zanechala v potencionálním kupujícím ten nejlepší dojem...

Proto si tedy dovolím ze své zkušenosti navrhnout:

  1. Odstraňte prosím z interiéru Vaší nemovitosti pokud možno malé kousky nábytku, jako jsou stolečky, židle, koberečky nebo nepotřebné poličky – prostory tak budou působit prostorněji.
  2. Nebojte se investovat do malíře pokojů – světlé barvy interiéry Vaší nemovitosti prosvětlí a vůně barev vyvolává pocit čistoty a novoty. Čisté byty či domy se prodávají rychleji a za lepší cenu pro Vás.
  3. Navrhuji odstranit z pracovní plochy kuchyňské linky nádobí, kávovar, topinkovač atp. Chceme kupujícímu ukázat, jak praktická a prostorná je Vaše kuchyně. Pamatujte, že rozhodující slovo při koupi nemovitosti má často manželka; stejně tak doporučujeme odstranit i další drobné předměty osobní povahy z ostatních odkládacích ploch (na stolcích v hale atd.).
  4. Doporučujeme, aby v koupelně neviselo sušící se prádlo a kolem vany a umyvadla by nemělo být mnoho lahviček šampónů, mýdel, pracích prášků apod. Opět – budeme se snažit prezentovat tuto místnost jako čistou, voňavou a prostornou.
  5. Je velice přínosné, když v ložnici může kupujícího uvítat čistě povlečená a ustlaná postel a i ostatní obytné místnosti mohou působit uklizeným (tedy prostorným) dojmem.
  6. Bude – li prohlídka probíhat ve večerních hodinách, doporučujeme rozsvítit před prohlídkou všechna světla – chceme navodit atmosféru příjemného, útulného domova.
  7. Pokud máte hezký výhled z oken, roztáhněte před denní prohlídkou záclony, ukažte kupujícímu krásu, do které se budou moci dívat – klienti často kupují právě lokalitu a výhled.
  8. Ne každý nekuřák bude ochoten přejít vůni Vašich cigaret. Naštěstí je před prohlídkou možné obytné prostory vyvětrat a příp. provonět vanilkou. Kupující se mnohdy rozhodují nejen na věcném či vizuálním základě, ale mnohdy spíše na jiném – pocitovém...
  9. Věříme, že Vaši domácí miláčci jsou důležitými členy rodiny, ale ne každý kupující zvířátka miluje a někteří jsou na ně dokonce alergičtí. Pošlete některého z Vaší rodiny v průběhu prohlídky s pejskem na procházku. Pejsek Vám bude vděčný a kupující možná také.
  10. Pokuste se vytvořit z Vaší nemovitosti oázu klidu a pohody. Pokud se do Vaší nemovitosti zamilují, budou ochotni přehlédnout i některé drobné nedostatky.

Budeme velice rádi, pokud i Vám naše osvědčená doporučení pomohou zrealizovat Vámi zamýšlenou prodejní transakci.

RealExpert, Váš partner pro prodej a pronájem nemovitostí